پنج شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۹ / ۰۸:۲۵
سرویس : انتخابات
کد خبر : ۹۸۵۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس انتخابات
مدیرکل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری:

داوطلبان شورای روستاها برای گواهی عدم سوپیشینه از امروز اقدام کنند

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری سیستان ‌و بلوچستان گفت: داوطلبان شورای اسلامی روستاها از امروز ۱۶ دی با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی، دفاتر پلیس + ۱۰ یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی نسبت به دریافت گواهی عدم سوپیشینه اقدام کنند.

داوطلبان شورای روستاها برای گواهی عدم سوپیشینه از امروز اقدام کنند
(پنج شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹) ۰۸:۲۵

محمد سرایانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تفاوت این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی با ادوار گذشته این است که نام‌نویسی از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به صورت مجزا و در ۲ تاریخ متفاوت انجام می‌شود.

وی افزود: در این دوره از انتخابات بر اساس تبصره سه ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی داوطلبان در هنگام نام‌نویسی باید گواهی عدم سو پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد را ارائه کنند.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری سیستان ‌و بلوچستان بیان کرد: این گواهی عدم سوپیشینه بیش از سه ماهم اعتبار ندارد به این معنی که داوطلبان باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که روز نام‌نویسی در انتخابات شوراها زمانی که این گواهی را ارائه می‌دهند مدت اعتبار پیش‌بینی شده در قانون منقضی نشده باشد.

وی بیان کرد: به دلیل حجم و گستردگی برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی؛ زمان، دقت و سرعت در انجام کار یکی از فرایندهای مهم در امر برگزاری انتخابات است.

سرایانی با اشاره به اینکه انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد تصریح کرد: نام‌نویسی از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ساعت هشت صبح روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹آغاز و تا ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۲۶ همان ماه به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

▫️وی افزود: نام‌نویسی داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستایی و تیره‌های عشایری از ساعت هشت صبح روز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۲ همان ماه به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

تعداد بازدید : ۳۶۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید