یکشنبه / ۲۰ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۰۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۳۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

آغاز آبرسانی به ۷۶ هزار نفر از روستاییان شهرستان‌های دشتیاری، چابهار، بمپور و ایرانشهر

آبرسانی به 171 روستای سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های دشتیاری، چابهار، بمپور و ایرانشهر آغاز شد.

(یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹) ۰۸:۰۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ ۶ پروژه شامل، طرح آب‌رسانی به مجتمع ۷ روستایی بریس و پسابندر و عملیات تکمیلی خطوط انتقال و شبکه توزیع مجتمع ۲۵ روستایی دلگان‌ها در شهرستان دشتیاری، عملیات اجرایی اتصال خطوط جدید آب‌رسانی به ۱۲۱ روستای زیرمجموعه مخزن صفرزهی شهرستان چابهار، طرح آب‌رسانی به ۸ روستای باقیمانده از مجتمع ۴۸ روستایی غرب و شرق بمپور و ۱۰ روستای مجتمع دامن شهرستان ایرانشهر با حضور احمدعلی موهبتی استاندار، نمایندگان مردم استان ، فرمانداران منطقه و مدیران حوزه آب و فاضلاب استات کلنگ‌زنی شد.

بنا براین گزارش با بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور ۱۷۱ روستا با جمعیت ۷۶ هزار نفر با اعتباری بالغ بر ۱۱۴ میلیارد تومان از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره‌مند خواهند شد.

با شروع عملیات اجرایی پروژه آبرسانی بریس و پسابندر کلیه‌ی روستاهای نوار ساحلی شهرستان دشتیاری با اعتبار ۳۷۱ میلیارد ریال از آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره‌مند خواهند شد و آب روستاهای تحت پوشش از طریق سایت آب شیرین‌کن پسابندر تأمین می‌گردد.

پروژه‌ی مجتمع دلگان‌ها با سرعت بخشیدن به عملیات تکمیلی خطوط انتقال و شبکه‌ی توزیع مجتمع دلگان‌ها امید است تا پایان سال جاری ۸ هزار و ۵۰۰ نفر از اهالی مجتمع از آب سالم و پایدار بهره‌مند گردند.

در حال حاضر تعدادی روستا از مجموعه دلگان‌ها از اب خام پشت بند شیر گواز تأمین آب می‌شوند که در طرح جدید برنامه‌ریزی گردیده، مجتمع دلگان‌ها به مجتمع زیرمجموعه سد زیردان (تلنگ) متصل و با اجرای ۴ کیلومتر لوله‌گذاری اهالی روستا از آب شرب بهداشتی بهره‌مند شوند.

برای این پروژه ساخت حوضچه‌های شبکه توزیع و ۶ کیلومتر لوله‌گذاری GRP و پلی‌اتیلن انجام می‌شود. همچنین کلیه شیرآلات و اتصالات ابتدای روستاها اجرا شده و روستاها به خطوط اجرا شده‌ی قبل متصل می‌شوند، با اجرای این پروژه تعداد ۲۵ روستای منطقه دلگان‌ها از آب تصفیه شده بهره‌مند خواهند شد و ۱۱ درصد شاخص بهره‌مندی از آب شهرستان ارتقاء پیدا خواهد کرد.

درباره‌ی عملیات تکمیلی آب‌رسانی به ۱۲۱ روستای زیرمجموعه مخزن صفرزهی در شهرستان چابهار هم باید گفت: با عقد قرار داد جدید به مبلغ ۱۲۳ میلیارد ریال و با عملیات تکمیلی شامل عملیات لوله‌گذاری خطوط فرعی و ساخت حوضچه‌های انشعاب روستاها بالغ بر ۶۰ مورد حوضچه بتنی در ابتدای روستاهای اصلی و ارتباط آن با دیگر روستاها برقرار خواهد شد همچنین، خرید شیرالات، لوله‌، اتصالات مورد نیاز خطوط فرعی و کنتور‌های حجمی مورد نیاز ابتدای شبکه های توزیع این مجتمع به طور کامل انجام و از خطوط قدیمی منفک و به خطوط جدید که از طریق سد زیردان و تصفیه‌خانه تأمین آب می‌شود متصل می‌گردد.

اجرای شبکه توزیع ۸ روستای باقیمانده از مجتمع ۴۸ روستایی غرب و شرق بمپور نیز اجرا می شود.

پروژه‌ی آب رسانی به مجتمع غرب و شرق بمپور با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی با اتمام عملیات اجرای شبکه توزیع ۸ روستای باقیمانده با جمعیت ۱۸ هزار و ۷۸ نفر ، با اعتبار ۴۲۷ میلیارد ریال به اتمام خواهد رسید.

همچنین با اجرای طرح آب‌رسانی به ۱۰ روستای مجتمع دامن شهرستان ایرانشهر با اعتبار ۱۹۷ میلیارد ریال ، ۴ هزار و ۷۶۲ نفر از اهالی مجتمع از آب آشامیدنی بهره‌مند خواهند شد.

تعداد بازدید : ۲۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید