سه شنبه / ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۱۶۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

نشست هم اندیشی استاندار و معاونین با منتخبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان

نشست هم اندیشی به ریاست استاندار و با حضور معاونین استاندار و منتخبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان در استانداری برگزار شد.

(سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹) ۱۲:۵۶
به گزارش روابط عمومی استانداری معاونین استاندار در این نشست گزارشی از آخرین وضعیت استان در حوزه های سیاسی و اجتماعی، طرح‌های عمرانی، مسائل اقتصادی و اعتبارات استان را ارائه دادند.

سیدزاده معاون توسعه مدیریت و منابع با برشمردن چالشهای امور اداری و استخدامی در استان اظهار داشت: تامین پست های سازمانی و تامین نیرو در شهرستان های تازه تاسیس، نامناسب بودن ترکیب نیروی انسانی به لحاظ تخصص و مهارت و چالش‌های مربوط به آن، عدم استقرار دستگاه‌های اجرایی در شهرستان های تازه تاسیس، پایین بودن سطح بهره وری نیروی انسانی و تمایل به مهاجرت و عدم تفاوت حقوق و مزایای کارکنان با استان‌های برخوردار، اعمال فشارهای سیاسی در انتصابات را از جمله چالش های حوزه امور انسانی عنوان کرد که نیازمند پیگیری مشترک نمایندگان مردم و مسئولین دولتی می‌باشد.

بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استان نیز پایین ترین سرانه درآمدی در حوزه شهرداریها و دهیاریها، کمبود اعتبارات با توجه به تعداد پروژه ها، برنامه ریزی از بالا به پایین، وجود ۴۴۳ روستای فاقد برق واجد شرایط، برخورداری از پایین‌ترین شاخصها در حوزه‌های مختلف را از جمله چالش های استان در حوزه عمران عنوان کرد که نیازمند پیگیری ویژه برای ارتقای وضعیت استان می باشد.

همچنین زنگنه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با ترسیم وضعیت اقتصادی و راهبردها و و رویکردها در حوزه اقتصاد هم افزایی و اجماع در پیگیری مشترک مسائل استان توسط دولت و مجلس را برای ارتقای شاخص‌های استان ضروری عنوان کرد.

وی پایین بودن سهم استان از تولید ناخالص داخلی ، شکنندگی فضای تولید و عدم وجود فضای رقابتی در استان، بالاتر بودن نرخ بیکاری در استان در مقایسه با کشور، اشتغال کاذب ، نامناسب بودن فضای کسب و کار را از جمله چالشهای حوزه اقتصادی عنوان کرد.
تعداد بازدید : ۲۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید