جمعه / ۵ خرداد ۱۴۰۲ / ۰۹:۴۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۱۹۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

ساماندهی و تقویت روستاها یک اولویت مهم است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تقویت روستاها یک اولویت مهم است که همه دستگاههای اجرایی استان باید برای تقویت روستاها و مهاجرت معکوس به روستاها تلاش کنند.

ساماندهی و تقویت روستاها یک اولویت مهم است
(جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲) ۰۹:۴۹
به گزارش روابط عمومی استانداری" محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان "در جلسه کارگروه بررسی‌ تخلفات ساخت و ساز های غیر مجاز اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان بیشترین جمعیت روستایی را دارد که این موضوع مزیت و فرصتی است تا با تقویت روستاها سکونت مردم را در روستاها تثبیت کنیم.

کرمی ادامه داد: همه دستگاه ها تقویت و ساماندهی روستاها و خدمات‌رسانی به جمعیت روستایی را به عنوان اولویت در برنامه کاری خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: باید با برنامه ریزی و تلاش دستگاه‌های اجرایی شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم تا مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها شکل گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: الگوی روستاهای هوشمند به عنوان پایلوت باید سریعاً برنامه ریزی شود تا بتوانیم برای بقیه روستاها نیز همان اقدامات را انجام دهیم.

کرمی با تاکید بر مبارزه با پدیده زمین‌خواری بیان داشت: از جایگاه حاکمیتی باید با پدیده زمین خواری مبارزه شود و این امر ساماندهی شود.

وی ادامه داد: در بحث ساماندهی و واگذاری زمین، آنچه را که وظیفه بوده است انجام نداده ایم و مشکلاتی کنونی به وجود آمده است و با توجه به اینکه عرضه و تقاضا با هم تناسب ندارد منجر به این شده است که افرادی زمین هایی را تصرف کرده و به مردم فروخته اند.

کرمی بیان داشت: در برخی مناطق برخی افراد با جمعیت اندک در نقطه ای ساکن شده اند و روستا ایجاد کرده اند که باید امکانات و خدمات را برای این افراد فراهم کنیم و بستری برای کشاورزی و دامداری در این نقاط برای آنها فراهم شود چرا که اگر این روستاها جمع شوند و افراد را از آن جا خارج کنیم این افراد در حاشیه شهرها ساکن می شوند و بدون شغل و درآمد،آسیب های اجتماعی و مشکلاتی ایجاد می گردد.
تعداد بازدید : ۲۶۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید