شنبه / ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۹:۱۸
سرویس : انتخابات
کد خبر : ۱۰۲۵۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس انتخابات

رییس ستاد اتتخابات استان: مشارکت ۶۲ درصدی مردم استان در انتخابات ۲۸ خرداد

رییس ستاد انتخابات استان گفت :مردم استان با مشارکت ۶۲ درصدی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا ثابت کردند که برخلاف توطئه‌های دشمنان به نظام و آرمان‌هایش وفادار و معتقدند.

رییس ستاد اتتخابات استان: مشارکت ۶۲ درصدی مردم استان در انتخابات ۲۸ خرداد
(شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰) ۱۹:۱۸

رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تقدیر و تشکر از همه مردم این استان به دلیل حضور پرشور و با نشاطی که روز گذشته در پای صندوق‌های رای داشتند اظهارداشت: از تمامی دست اندرکاران انتخابات که این مدت و از ماه‌ها قبل زحمات زیادی را کشیدند و تمهیدات و بسترهای لازم را برگزاری انتخابات فراهم کردند نیز تقدیر و تشکر می‌کنیم.

ابوذر کوثری با بیان اینکه روز گذشته براساس برنامه‌ریزی که انجام شده بود روند اخذ رای، راس ساعت هفت شروع شد و تا ساعت ۲ بامداد ۲۹ خرداد ادامه پیدا کرد افزود: در این دوره استقبال مردم در تمامی ساعات اخذ رای در پای شعب‌ها بسیار خوب بود.

وی بیان کرد: در روندی که ما برای فرآیندهای انتخابات طراحی کرده بودیم مشکل خاصی را نداشتیم و تمامی این فرآیندهای انتخابات  در روز اخذ رای بدون هیچ اشکالی انجام شد.

رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه هم‌اینک در مرحله‌ای قرار داریم که موضوع  شمارش آراء و تجمیع  این آراء در حال انجام است و این فرآیند همچنان ادامه دارد تصریح کرد: البته روز گذشته به دلیل حضور پرشور مردم ۲ ساعت در این استان  زمان اخذ رای تمدید شد.

وی بیان کرد: هم‌اینک موضوع شمارش و تکمیل آراء روبه تکمیل بوده و به محض اینکه این تجمیع انجام شود نتایج نهایی چه در انتخابات شوراها و چه در انتخابات ریاست جمهوری اعلام خواهد شد. 

کوثری با بیان اینکه تمام مردم با جان و دل آمدند و به خواسته بزرگان، رهبر معظم انقلاب و دلسوزان لبیک گفتند خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۲۹۹ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای انتخابات  دیروز در سراسر این استان در نظر گرفته شد که از این تعداد ۶۰ درصد سیار و ۴۰ درصد  ثابت بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بدون هیچ مشکل و مساله‌ای این انتخابات تا به این مرحله مسیر خود را طی و موضوع خاصی نیز پیش نیامد گفت: در انتخابات به هیچ وجه با کمبود تعرفه مواجه نشدیم. 

رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه واجدان شرایط رای دادن در استان یک میلیون و ۶۸۰ هزار و ۵۰۷ نفر است خاطرنشان کرد: ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تعرفه که۴۰۰ هزار تعرفه زیادتر از افراد واجد شرایط رای دادن در استان بوده از سوی ستاد انتخابات کشور برای منطقه در نظر گرفته شد.

تعداد بازدید : ۳۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید