چهارشنبه / ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۷:۲۴
سرویس : انتخابات
کد خبر : ۱۰۱۹۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس انتخابات
رئیس ستاد انتخابات استان:

۲۰۳۵۱ نفر داوطلب شوراهای سیستان و بلوچستان تایید صلاحیت نهایی شدند

معاون سیاسی اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان گفت: یک هزار و ۲۰۹نفر از داوطلبان حوزه شوراهای اسلامی شهر و ۱۹ هزار و ۱۴۲ نفر در حوزه شوراهای روستایی استان تایید صلاحیت نهایی شدند.

۲۰۳۵۱ نفر داوطلب شوراهای سیستان و بلوچستان تایید صلاحیت نهایی شدند
(چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰) ۰۷:۲۴

ابوذر کوثری با بیان اینکه ۸۵.۵ درصد صلاحیت داوطلبان شهری سیستان و بلوچستان تایید شده است اظهارداشت: ۹۸ درصد صلاحیت داوطلبان حوزه روستایی استان نیز تایید شده است.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۱۲ نفر از تایید صلاحیت‌شدگان در هیات نظارت شهرستان و اجرایی، در هیات نظارت مرکزی رد صلاحیت شدند.

رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۲۹۹ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای انتخابات پیش‌رو در سراسر سیستان و بلوچستان درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد صندوق‌های درنظرگرفته شده برای انتخابات ۳۰ درصد شعبه های شهری و ۷۰ درصد شعبه های روستایی هستند افزود: در مجموع ۴۲ درصد این شعبه ها ثابت و هشت درصد نیز سیار است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تعداد واجدان شرایط رای دادن در سراسر استان یک میلیون و ۶۸۰ هزار و ۵۰۸ نفر است.

کوثری با اشاره به شمار رای اولی‌های سیستان و بلوچستان در انتخابات ۱۴۰۰ تصریح کرد: در این دوره ۷۳ هزار نفر رای اولی در استان برای نخستین بار در پای صندوق‌های اخذ رای حضور خواهند یافت.

تعداد بازدید : ۳۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید