سه شنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۱
سرویس : انتخابات
کد خبر : ۱۰۰۶۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس انتخابات
رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان:

افزون‌بر ۱۹ هزار نفر در انتخابات شوراهای روستایی نام‌نویسی کردند

معاون سیاسی ‌ اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۱۹هزار و ۱۳۰ داوطلب شرکت در انتخابات شوراهای روستایی در این استان نام‌نویسی کردند که نسبت به دوره پنجم این شوراها ۱۲ درصد افزایش داشته است.

افزون‌بر ۱۹ هزار نفر در انتخابات شوراهای روستایی نام‌نویسی کردند
(سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰) ۰۸:۵۱

ابوذر کوثری اظهارداشت: امسال در سه هزار و ۵۰۰ روستای سیستان و بلوچستان شرایط برگزاری انتخابات شوراهای روستاها وجود دارد که از این تعداد سه هزار و ۳۸۰ روستا سه نفره و ۱۲۰ روستا شورای پنج نفره است.

وی افزود: نام‌نویسی داوطلبان شوراهای روستاها در سیستان و بلوچستان با افزایش روبرو بوده و از این میزان داوطلبان شرکت‌کننده، بانوان ۱۰۵ نفر نسبت به دوره پنجم این شوراها افزایش داشته است.

معاون سیاسی ‌اجتماعی استانداری سیستان وبلوچستان تصریح کرد: با توجه به نقش و اهمیت انتخابات شوراهای اسلامی در توسعه روستاها مردم این استان حتما در این انتخابات مشارکت فعال داشته باشند.

وی ادامه داد: در مناطق روستایی زیر ۲۰ خانوار سواد خواندن و نوشتن برای نام‌نویسی داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی کفایت ولی برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار ارائه مدرک تحصیلی لازم بود.

گفتنی است؛ نام‌نویسی از داوطلبان نامزدی انتخابات شورای اسلامی روستایی و عشایری از روز شانزدهم ماه جاری شروع شده و به مدت یک هفته داشت.

شیوه نام‌نویسی در انتخابات شوراهای اسلامی روستایی به همان سبک نام‌نویسی از دواطلبان در شوراهای اسلامی شهر و به روش‌های مختلف از جمله نسخه موبایلی، نسخه ویندوز، مراجعه به دفاتر پیشخوان و مراجعه به بخشداری انجام شد.

تعداد بازدید : ۴۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید